Ravintola Haltiassa tarjolla illallista elo-ja syyskuussa

Ravintola Haltia kutsuu sinut ja seurueesi nauttimaan illallista Nuuksion luonnonkauniisiin maisemiin elo- ja syyskuussa. Haluamme tarjota niin Haltia Lake Lodgen uusille asiakkaille kuin jo ravintolassamme aiemmin vierailleille ruokailijoille entistä monipuolisempia makuelämyksiä. Yhdistä illallinen päivän ulkoretkeen tai vietä rentoa iltaa vaikkapa merkkipäivien kunniaksi!

Syksyn pimenevät ja tunnelmalliset illat sekä pian alkava ruska saavat makunystyrät janoamaan kauden rustiikkisia makuja. Pääset herkuttelemaan 11.8.-25.9.2021 Ravintola Haltiaan myös ilta-aikaan, sillä illallislistaltamme löydät nyt herkkuja aina alkupaloista jälkiruokaan lounaan jälkeen. Saatavilla on myös valmiita menukokonaisuuksia tilauksesta ryhmille. Ryhmämenut pyydämme varaamaan myyntipalvelustamme viimeistään viikkoa etukäteen, ja ryhmämenut ovat saatavilla minimissään 10 henkilölle. Elo- ja syyskuun menut sekä illallislistamme löydät täältä.

Haltian ravintolan ruoka valmistetaan aina rakkaudella parhaista raaka-aineista – kotimaisuutta unohtamatta.

Luonnonläheinen Ravintola Haltia sijaitsee Espoossa,ja sen upeat maisemaikkunat avautuvat kansallispuiston maisemiin Nuuksion Pitkäjärvelle. Lämpiminä loppukesän ja alkusyksyn iltoina voit halutessasi nauttia illallista myös tunnelmallisella terassillamme – muistathan vain mainita toiveesi pöytävarausta tehdessäsi.

Illallista on tarjolla lounaan jälkeen keskiviikosta lauantaihin kello 16.00-21.00. Voit tehdä varauksen Ravintola Haltian illalliselle kätevästi ravintolan nettisivuilta tai soittamalla ravintolan numeroon 0447719429.

Haltian illallinen

Alkuruoat

Savustettu raitajuuri carpaccio, Kolatun chévreä ja villiyrttiä 10,00 €

Paahdettu maa-artisokka keitto ja villiyrttivaahtoa 8,5 €

Caesar salaatti suomalaisittain loimulohella, 

ruisleipälastuja ja Kolatun Valma- brie juustoa

pieni 14,00 € / iso 17,00 €

Pääruoat

Grillattua Kolatun chévreä, punajuuririsottoa ja vuohenputkipestoa 22,00 €

Paistettua päivän tuoretta kalaa, paahdettua perunasalaattia ja sitruunavaahtokastiketta 26,00 €

Luomu karitsaa, tummaa kaskikastiketta, paahdettuja luomujuureksia ja perunapyreetä 29,00 €

Poroburgeri 18,00 €

Jälkiruokia

Puolukkaposse, paahdettua valkosuklaata ja luomukauraa 7,50 €

Britakakkua, metsänmarjoja ja kuusenkerkkää 8,50 €

Lakka brûlée 8,00 €

Kiinnostuitko palveluistamme? Ota yhteyttä ja jätä meille tarjouspyyntö.

Lue myös

Ruokarakkautta kevään yritysjuhliin

Ruokarakkautta kevään yritysjuhliin

Nyt kippistetään yritysjuhlille! Ylitä työyhteisön ja vieraiden odotukset yritysjuhlilla, joiden herkullinen catering ja upeat puitteet hymyilyttävät vielä vuosien jälkeen.

LUE LISÄÄ

Delicatessen tarjoaa juhliisi uusia, tunnelmallisia ja inspiroivia tiloja

Delicatessen tarjoaa juhliisi uusia, tunnelmallisia ja inspiroivia tiloja

Vietä ikimuistoinen päivä Delicatessenin juhla- ja kokoustiloissa

LUE LISÄÄ

Delicatessen Love me do -häätapahtumassa

Delicatessen Love me do -häätapahtumassa

Tule tutustumaan Delicatessenin monipuolisiin juhlatiloihin sekä menuihin. Löydät meidät osastolta B2.

LUE LISÄÄ

Nauti joululounas siellä missä jo olet

Nauti joululounas siellä missä jo olet

Mitä jos tänä vuonna sen sijaan, että lähtisitte joululounaalle, me toisimmekin joululounaan suoraan yrityksenne tiloihin?

LUE LISÄÄ