Lounas arkisin klo 10.45–13.15
Aamupala on tarjolla klo 7.30-9.00.
Puurobaarin hinta 2,00€ (hintaan sisältyy puuro lisukkeineen)
Aamiaisbuffet 10.50€
- Puurobaari avoinna Ma-Pe
- Kattavampi aamiainen Ti-Pe
Buffetlounas sisältää kaksi pääruokavaihtoehtoa, runsaan salaattipöydän, ruokajuomat sekä kahvin. Buffetlounaan hinta on 11,60 €. Eläkeläiset 10,80€.
Kevytlounas – voit myös halutessasi valita kevytlounaan, joka sisältää keiton ja runsaan salaattipöydän. Kevytlounaaseen kuuluu myös ruokajuoma (vesi, kotikalja, mehu, maito ja piimä) sekä kahvi. Kevytlounaan hinta on 9,20 €. Pelkkä keitto 8,70€.
Opiskelijalounas – Meillä voit syödä korkeakouluopiskelijoiden lounaan jonka omavastuu osuus opiskelijoille on 2,95€ (1 lämmin ruoka)
Ravintola on avoinna arkisin klo 07.30 – 14.30.
Voit lukea Oiva-elintarvikevalvonnan tulokset täällä.
Yhteystiedot
Osoite: Ilkantie 4, 00400 Helsinki
Puhelin: 0400 901 123
Sähköposti: valkeatalo@delicatessen.fi
–
Ravintolassamme on myös myynnissä suolaisia ja makeita tuotteita, virvokkeita ja smoothie juomia. Kauttamme saat herkulliset tuotteet myös kokous- ja edustustarjoiluihisi. Kysy tarjoilutilauslistamme ravintolasta.
Ravintolasalin viihtyisät tilat ja kabinetit ovat varattavissa myös iltakäyttöön!